Renowacja zabytków

Renowacja zabytków

Czas wpływa na zabytki na dwa sposoby. Z jednej strony z biegiem czasu ich wartość zabytkowa rośnie, a z drugiej czynniki atmosferyczne i użytkowanie wpływają negatywnie na ich stan. Aby zniwelować negatywne efekty upływu czasu, oferujemy kompleksowe usługi związane z renowacją zabytków. Przywracanie świetności obiektom, które najlepsze lata mają już za sobą, to nasza specjalność. Renowacja zabytków w wykonaniu naszej firmy obejmuje wszelkie prace dotyczące samej nieruchomości, jak również infrastruktury jej towarzyszącej. Dobieramy technologie dopasowane do konkretnego budynku i odnawiamy go zgodnie z programem konserwatorskim.

Celem renowacji zabytków jest nie tylko troska o estetykę krajobrazu, ale także o utrzymanie budynków w dobrym stanie ze względu na ich wartość historyczną. Ofertę kierujemy do właścicieli starych kamienic, użytkowników budynków z historią, zarządców zabytkowych obiektów. W porozumieniu z konserwatorami zabytków przeprowadzamy renowacje elewacji, detali z kamienia czy cegły, usuwamy zabrudzenia. Wykonujemy kompleksowe prace, by przywrócić zabytkom ich pierwotny wygląd i dawny blask. Wykonujemy również adaptacje zabytkowych budynków.

Zakres usług renowacji budynków

Renowacja rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia budynku, zwłaszcza w przypadku obiektów znajdujących się w środowisku miejskim. W zależności od potrzeb, może być to piaskowanie, hydropiaskowanie lub usuwanie pleśni. Oferujemy pełen zakres specjalistycznych technik oczyszczania elewacji i dezynfekcji innych części budynku. Wykonujemy renowacje elementów kamiennych, ceglanych i drewnianych. Osuszamy, naprawiamy pęknięcia, odbudowujemy beton. Wykonujemy kompleksowe wymiany pokryć dachu i remonty elewacji. Wzmacniamy konstrukcje i fundamenty budynków.

Priorytetem jest dla nas możliwie jak najmniejsza ingerencja w obiekt zabytkowy. Zawsze staramy się, by tkanka zabytkowa została jak najmniej naruszona podczas prac rewitalizujących. Na zakończenie wykonujemy scalenie kolorystyczne i  hydrofobizację w celu zabezpieczenia budynku. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, narzędzia i wysokiej jakości materiały potrzebne do przeprowadzenia renowacji. Wykonujemy również dokumentację realizowanych przez nas prac, która wymagana jest w przypadku budynków zabytkowych.

Nieruchomości
Mieszkania w Częstochowie

Odnowiona kamienica w centrum Częstochowy przy ul. Kiedrzyńskiej. Dogodna lokalizacja oraz bliskość głównych dróg powodują, że jest to idealne miejsce do zamieszkania jak i prowadzenia swojego biznesu.

Kontakt: wiecha@wiecha.czest.pl

Zobacz więcej